Muğla Ula’da bulunan ve ‘Sakin Kent’ olarak nitelendirilen Akyaka yerli ve yabancıların uğrak yeri oldu

Kenan Gürbüz’ün haberi

Bölgede tatil yapan turistlerin gözdesi ise çadırda güne uyanmak, günübirlik turlarla koyları ziyaret etmek ve Azmak nehrinde tekne ile yolculuk yapmak.

4 AYDA 500 BİN TATİLCİ ZİYARET ETTİ

Ula Belediye Başkanı Özay Türkler, Sakin Kent Ünvanlı 4 bin nüfusa sahip Akyaka Mahallesinin 4 ayda 500 bin tatilciyi ağırlayarak inanılmaz bir rekora imza attığına işaret ederek, şunları söyledi:

“Akyaka’dan tatil yapan yerli ve yabancı turistlerin gözdesi ormandaki çadırlarda güne uyanmak, günübirlik turlarla koyları ziyaret etmek ve Azmak nehrinde tekne ile yolculuk yapmak. Son dönemde, küresel ısınma nedeniyle artan sıcaklılar, serin bir havaya sahip olan Akyaka’mızdaki orman çadır kamp alanına ilgiyi artırdı. Çam ağaçlarının arasında bulunan çadır kamp alanı, Türkiye’nin her bölgesinden gelen misafirlerimizi ağırlıyor. 20-30 yıldır her yaz çadır kampa gelen tatilciler bulunuyor. Uzun yıllardır çadır tatili için Akyaka’yı tercih eden tatilciler, sabahın ilk ışıklarıyla Gökova Körfezi’nin serin sularına girerek güne başlıyorlar. Akyaka’mızın köylerinde yetiştirilen organik ürünlerden oluşan kahvaltılarını, çam ağaçlarının yaydığı bol oksijen eşliğinde yapıyorlar” diye kaydetti.

‘BURAYI TERCİH ETMEKTEKİ EN BÜYÜK SEBEP DOĞAL VE TARİHİ GÜZELLİKLERİ KORUMAMIZ’

Belediye Başkanı Türkler, Akyaka’nın nüfusunun Kurban Bayramı tatilinde 100 bini geçtiğini anımsatarak, “Tatilcilerin bölgemizi tercih etmelerinin ilk nedeni Dünyaca Ünlü Gökova Körfezi’mizin kıyısında bulunan deniz, kumsal, tarihi evlerimiz, güneşi ve doğal güzelliklerimiz. Biz belediye olarak sahip olduğumuz bu güzellikleri korumak için yoğun çaba sarf ediyoruz. İnsanlar, sadece denize girmek için Akyaka’ya gelmiyorlar. Burayı tercih etmelerinin en büyük sebebi sahi olduğumuz doğal ve tarihi güzellikleri korumamız” diye kaydetti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir