Kemal Kılıçdaroğlu: “Mülakata Takılan Evlatlarımız İçin Ben Sokakta Mücadele Ederken, Siz Kapılara Kilit Vuruyordunuz. O Çocukları Size…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimde verdiği mülakatı kaldırma vaadini hatırlattı. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan bizden çalarak seçim vaadi yaptığı mülakat meselesinde yine çark etmiş, ‘Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlarıyla görüşür, bakarız’ demiş. Halkın gözünün içine baka baka yalan söylediğini bir kez daha itiraf etmiş. Mülakata takılan evlatlarımız için ben sokakta mücadele ederken, siz kapılara kilit vuruyordunuz. O çocukları size yedirmeyeceğim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında bu akşam yaptığı paylaşımda ABD’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamu işe alımlarındaki mülakatla ilgili sözlerini eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“BURADA SADECE BİR YALANIN İTİRAFI YOK, YİNE BİR OYUNUN DÖNECEĞİ ANLAŞILIYOR”

“Erdoğan bizden çalarak seçim vaadi yaptığı mülakat meselesinde yine çark etmiş, ‘Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlarıyla görüşür, bakarız’ demiş. Halkın gözünün içine baka baka yalan söylediğini bir kez daha itiraf etmiş. Ancak burada sadece bir yalanın itirafı yok, yine bir oyunun döneceği anlaşılıyor. Bu senin zaten seçim vaadindi, gereğini yaparsın biter! Hayırdır, alacağın kararları bakanlarınla görüşesin mi tuttu? Mülakata takılan evlatlarımız için ben sokakta mücadele ederken, siz kapılara kilit vuruyordunuz. O çocukları size yedirmeyeceğim!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir