Kullandığı Sivilce Jeli Yüzünden Ağlayarak Acillik Olan Fenomen Tuğba Eroğlu’nu Ece Ronay Tehdit mi Etti?

TikTok’un yeni nesil fenomenlerinden Tuğba Eroğlu, son birkaç gündür herkesin keşfet sayfasına ağladığı videolarıyla düşüyor. Yüzündeki sivilcelerden yakınan genç fenomen, kullandığı bir cilt bakım ürünü yüzünden daha beter hale gelince soluğu acilde almıştı. Alerjisi ve yüzündeki yaralar gün geçtikçe artan Tuğba Eroğlu’nun bir de fenomen Ece Ronay ve Dilan Polat tarafından tehdit edildiği iddia edildi. Bakalım neler olmuş. ??

TikTok fenomeni Tuğba Eroğlu’nu daha önce görmediyseniz bile, son günlerde herkesin keşfetinde ağladığı videolar dolaştığı için mutlaka gözünüze ilişmiştir.

TikTok’ta 1.1 milyon takipçisi olan Tuğba, kalabalık ailesiyle tanınmıştı. Kız kardeşleri Yağmur ve Özlem de tıpkı Tuğba gibi TikTok fenomeni.

Olayı bilmeyenler için de şöyle kısaca bir özet geçelim; Tuğba Eroğlu, yüzündeki sivilcelerden rahatsız olduğu için bir cilt bakım ürünü deneme kararı alıyor. Fakat içeriklerine bakmadan kullanıyor. Maskeyi sürdükten kısa bir süre sonra yüzünde yanma hissedip yıkıyor.

Fakat nafile… Maskede çilek varmış ve Tuğba’nın çileğe alerjisi olduğu için yüzü kabarmış. Hastaneden kendisine yatıştırıcı ilaç verilmiş söylediğine göre.

Sıcak su temasını yasaklamışlardı kendisine. ‘Siz siz olun bilmediğiniz ürünleri denemeyin.’ diyor.

Sonrasında yaptığı durum güncellemesinde yine ağlarken gördük Tuğba’yı. Bu sefer yüzü kanamış ve kabuk tutmuş bir haldeydi.

Gün geçtikçe daha kötü hale gittiğini söyleyen Tuğba Eroğlu, ‘yaralanan yerler kanıyor, neden kanıyor onu anlamıyorum.’ diyor videoda. Aynı zamanda ‘çok çirkinim’ diye de ağlıyor.

Herkes Tuğba iyileşsin diye beklerken onun yüzü günden güne daha kötü bir hal aldı. Boynuna yayılmaya başlayan yaralar sonrası herkes paylaşımların altına, “Böyle alerji mi olur?” yazmaya başladı.

Yüzünün kaşındığını ve acıdığını söyleyen Tuğba Eroğlu, yaraların yayıldığını söyledi. Aynı zamanda çilek alerjisi yüzünden olduğunu ısrarla söyledi.

Sürekli doktora gidip kontrol ettirdiğini söyleyen Tuğba Eroğlu, hastane acilinde çektiği bir videoyu da takipçileriyle paylaştı.

‘Hastaneden geldim, çok bir işe yaramadı. Dualarınızı bekliyorum.’ dedi.

Fenomen Ece Ronay, Tuğba’nın ağladığı videolardan bir tanesini kendi hesabında alıntılayarak, “Hayret Ece’nin ürünü yüzünden demedi” yazmıştı. Üstüne Tuğba’nın kardeşi Özlem, “Ablam tehdit ediliyor.” açıklamasını yapınca ortalık karıştı.

‘Biliyorsunuz ablamın yüzü mahvolmuş durumda. Herkes bunun çilek alerjisi olduğunu düşünüyor. Çünkü ablam bu şekilde bir açıklama yaptı. Ama olayın arka planı asla bu şekilde değil. O krem ablamın yüzünde kızarıklığa yol açtı ve biz hastaneye gittik. Doktor yüzünü yatıştıracak zaten krem vermişti, yatıştırmıştı da. Videoyu gören ve hepinizin tanıdığı güzellik merkezi olan bir fenomen, ‘yüzüne çok iyi gelebilecek bir kremim var’ deyip ablama işbirliğinde bulundu. Sonuçta sağlık söz konusu. Ablam da ‘ürününüzü deneyeyim, memnun kalırsam reklamınızı yapacağım.’ dedi. Bu şekilde konuştular. Ve ürünü kullandığı an yüzü resmen bu hale geldi. Bunun asla alerjiyle bir ilgisi yok. Bir yüz alerjiden ötürü bu hale gelebilir mi? Ve şu an bu olay gizli kalabilmesi için ablamı tehdit ediyorlar. Ablam resmen tehdit altında. Ablam günlerdir canı yanıyor, uyuyamıyor. Psikolojisi falan kalmadı o kızın. Gezmediğimiz hastane kalmadı, bir de üstüne tehdit ediliyor. Sen bu zamana kadar kimleri ürünlerinle kandırdın, kaç kişinin canını yaktın bilmiyorum ama bu canını yaktığın son insan olacak. Çok yanlış bir insana bulaştın. Yağmur da zaten neyin ne olduğunu biliyor.  İnşallah o konuşmaz, çünkü o konuşursa bu kadar sessiz kalmayacak. Biz senin orada burada tehdit edebileceğin insanlar değiliz. Bu olayı hemen çöz yoksa aksi takdirde sonuçlarına katlanırsın. Haberin olsun.’

Özlem, isim vermeden bahsettiği fenomenin, ablasına işbirliği teklif ettiğini ve Tuğba’nın yüzünün bu sebepten ötürü daha kötü bir hal aldığını söyledi.

Tuğba Eroğlu ise bu durumun ardından yeni bir açıklama videosu paylaştı. Kardeşi Özlem’in videosundan sonra akıllara yalnızca iki fenomen gelmişti; biri Ece Ronay, diğeri ise Dilan Polat’tı. Tuğba çektiği videoda konunun Ece Ronay’la bir alakası olmadığını ısrarla vurguladı.

‘Öncelikle yüzümün bu hale gelmesinin bu ürünle herhangi bir alakası yok. Bu ürünün içindeki herhangi bir şeye alerjim vardı ve vücudum reaksiyon gösterdi. İçindekileri okumamak benim hatamdı çünkü benim bir çok şeye alerjim var. Muhtemelen alerjik reaksiyon gösterdiği maddelerden birini içeriyordu, yüzümde bazı tepkimeler oldu. Açıklığa kavuşturmak istediğim konulardan biri buydu, bir diğeri ise Ece Ronay. Arkadaşlar bu ürünün Ece Ronay’la bir alakası yok. Kaldı ki, benim yüzümün de bu ürünle bir alakası yok. Yani bu ürünün hatası değil. Ece Ronay’ın bu ürünle de alakası yok, yüzümle de alakası yok. Ece Ronay’ın ürünlerinin benim bu hale gelmemle uzaktan yakından alakası yok yani. Hatta benim bildiğim kadarıyla, Ece Ronay’ın piyasada yüze dair herhangi bir ürünü de yok. Benim bu durumumla Ece Ronay’ın uzaktan yakından alakası yok.’

Tuğba’nın yayınlamış olduğu açıklama videosu burada. Diğer videolara da hesabından erişebilirsiniz.

Bunca karmaşanın ardından Tuğba Eroğlu’nun Instagram hesabından Ece Ronay ve Dilan Polat’ı takibe aldığı görüldü.

Tuğba’nın bu açıklamasından sonra takipçileri kendisine inanmadıklarını belirten yorumlarda bulundu. Olaylar nasıl ilerleyecek merak ediyoruz açıkçası…

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir